Crazy In Love - biografia Beyoncé Knowles

Crazy In Love - biografia Beyoncé Knowles - Daryl Easlea

Beyoncé znają chyba wszyscy. Równie dobrze może ona mieć swoich wiernych fanów, jak i przeciwników (tak, jak każda wzbudzająca emocje artystka). Niewątpliwie nie można odmówić jej talentu. I to nie tylko jeśli chodzi o jej wokal, ale także bycia bizneswoman. Od wielu lat uwaga wszystkich skupiona jest właśnie na niej, a każda nowa piosenka staje się momentalnie hitem. Myśleliście, że wiecie wszystko o niej i jej rodzinie? To przeczytajcie tą biografię. Myślę, że odsłoni ona nieco więcej interesujących faktów szczególnie z czasów, gdy była członkinią Destiny's Child. Bo właśnie temu okresowi poświęcona jest połowa książki.

Daryl Easlea w tej biografii przybliża nam postać Beyoncé "od podszewki". A jej historia rozpoczyna się od... jej rodziców (jakżeby inaczej).
Zagłębiając się w historię Beyoncé jako piosenkarki poznajemy pierwsze kroki w świecie piosenki i sceny. Pierwszy zespół (nie, wcale nie chodzi o Destiny's Child)... Obserwujemy zarówno porażki jak i sukcesy pierwszych zmagań ze sceną. Szczegółowo opisane są płyty zespołu z wyszczególnieniem przebojów, a także reszty piosenek na krążkach. I tak czytelnik przeżywa kolejne lata trwania zespołu od ich pierwszej płyty "Destiny's Child" po ostatni "#1s".
Śledzimy następne kroki jakie wokalistka podejmowała po rozwiązaniu grupy. I tu podążamy razem z Beyoncé przez jej karierę, poznając w szczegółach jej kolejne solowe płyty: "Dangerously In Love", "B'Day" i "I Am... Sasha Fierce" a także początki nagrywania "4".
Oprócz kariery muzycznej czytelnik może również poznać filmową drogę jaką obrała piosenkarka (poprzez filmy "Carmen", "Austin Powers: Złoty Członek", "Wojna Pokus", "Różowa Pantera", przełomowy film "Dreamgirls", "Cadillac Records" i "Obsesję").

Na końcu książki umieszczono aktualną (dla roku 2011), dyskografię singli, płyt CD, i DVD oraz filmografię samej Beyoncé oraz dyskografię Destiny's Child.
W biografii tej nie znajdziemy plotek i typowych dla portali plotkarskich informacji. Za to mamy do czynienia z rzetelną pracą na temat piosenkarki i jej kariery.

Biorąc pod uwagę liczne i bogate w szczegóły opisy piosenek, teledysków Beyoncé oraz filmów, w których wokalistka wystąpiła stwierdzam, że książka ta jest adresowana głównie do fanów artystki. Osoby, które mniej znają jej twórczość mogą poczuć się znużone tymi informacjami.

Biografię tą czyta się z zainteresowaniem i dość szybko. Mamy też minusy. Według mnie jest to kiepski papier jak na życzenie cenowe wydawcy, kilka literówek (choć nie przeszkadzają w odbiorze), a także odrobinę mała liczba zdjęć. Mimo to i tak warto trafić na ten tytuł.

Informacja dla fanów Beyoncé, którzy się wahają: musicie mieć tą książkę. Choćby dla tych ciekawostek o Beyoncé, o których jeszcze nie wiecie.
Dla mnie to "spotkanie z artystką" było ciekawym doświadczeniem, gdzie zagłębiając się w treści książki mogłam doświadczyć kolejnych kroków, jakie prowadziły Beyoncé w drodze na szczyt.

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/01/crazy-in-love-biografia-beyonce-knowles.html