Tomb Raider/Witchblade

Tomb Raider/Witchblade - Michael Turner, Bill O'Neil

Lara Croft podejmuje kolejną niebezpieczną misję. Historia rozpoczyna się od wytropienia przez Larę olbrzymiego potwora. Zawiadomiona policja, oraz Sara Pezzini (Pani detektyw, która zajmuje się tą sprawą) przesłuchuję Pannę Croft, która [wiadomo] była widziana na miejscu zdarzenia. Lara opowiada Sarze historię od początku - czyli od swojej wyprawy na Maltę gdzie poszukiwała pewnego talizmanu (Czarnej Perły).
Niespodziewanie Pani Detektyw wybiera się razem z Larą Croft na dokończenie misji. Obie docierają do Bar Harbor, gdzie znajduje się pewien tajemniczy starszy człowiek...
Poza tym mamy też misję odzyskania posążka Bastet, który to artefakt zostaje skradziony przez niejaką Genvieve Lecavalier.
Jak potoczą się te sprawy? Kim jest staruszek? Kim jest Genvieve Lecavalier? Co ze sprawą bogini Bastet ma wspólnego Sara Pezzini?

Kolejny dobry komiks o przygodach Lary Croft. Mamy tu, ciekawe intrygi, piękne rysunki, a także sporą dawkę humoru w dialogach, jakie prowadzą ze sobą obie panie.
Sama Lara Croft jest zapewnieniem potężnej dawki akcji. A tutaj mamy dwie waleczne Panie. Jak obie będą sobie radziły w walce ze złem?

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/01/tomb-raiderwitchblade.html