Żona mormona

Żona mormona - Irene Spencer

Autobiograficzna opowieść mormońskiej żony (drugiej z dziesięciu). Matki trzynaściorga dzieci. Autorka opowiada swoje przeżycia począwszy od najmłodszych lat (m.in opowiada o swojej matce i ojcu oraz o tym jak uczyła się zasad wiary), poprzez późniejsze zmagania. Doświadczała trudnych życiowych wyborów. Zmagała się z życiem u boku męża, który nie poświęca jej wiele uwagi. Opisuje trudności bycia "tą drugą" z kolei, trudności z akceptacją wielu decyzji.

Autorka opowiadając o swoim życiu, szczegółowo przedstawia uczucia i przemyślenia, ukazuje czytelnikowi swoje zmagania z wewnętrznym rozdarciem pomiędzy własną wiarą, a rzeczywistym życiem.
Obok tego przytacza konkretne zasady wiary mormońskiej. Dzięki temu czytelnik (w szczególności gdy jest niezaznajomiony z tematem) - może przybliżyć sobie pewne aspekty, którymi rodziny mormońskie kierują się w życiu i poznać te obyczaje.

Książka warta przeczytania. Na pewno zainteresuje tych, którzy do tej pory niewiele wiedzieli na temat mormonów. Czyta się ją (a właściwie pochłania) z dużym zainteresowaniem, a podczas czytania ciśnie się zdanie: jak w cywilizowanym świecie ludzie z mogą tak żyć?

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/02/zona-mormona.html