Heidi. Dziewczynka z gór

Heidi. Dziewczynka z gór - Johanna Spyri

Mała dziewczynka imieniem Heidi po śmierci ojca wychowywana jest przez swojego dziadka na wsi. Dziadek uchodzi we wsi za gbura, człowieka nieprzyjaznego otoczeniu, toteż stroni od innych zamieszkując chatkę na uboczu. Wiedzie głównie samotne życie. Może prócz zwierząt, które hoduje. Pierwszy dzień przebywania Heidi, wcale nie nastraja go pozytywnie. Jednak z czasem pojawienie się tej rezolutnej, wesołej dziewczynki zmienia jego życie...
Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Heidi zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu? Jak z tym wszystkim poradzi sobie dziadek?

W książce tej, możemy śledzić życie dziewczynki na wsi, uczenie się z każdym dniem nowych rzeczy. Wraz z nią poznajemy innych bohaterów. Książka ta uczy młodego człowieka o znaczeniu przyjaźni, wzajemnego pomagania sobie i miłości. Czytelnik rośnie wraz z Heidi, przeżywa wraz z nią kolejne sytuacje i uczy się życia.

Bardzo przyjemna książka, która momentami wzrusza. Jest wprawdzie przeznaczona dla dzieci, ale mam do niej ogromny sentyment. Wracałam do tej bajki wielokrotnie i chętnie wróciłabym ponownie. Należy do tych bajek, które pamięta się nawet po wielu latach. Do tego to wydanie posiada bardzo ładne, barwne rysunki autorstwa Marie-Jose Maury, które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię.

Polecam tą książkę nie tylko małym dzieciom.