Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!

Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro! - Karolina Pisarek
Karolina Pisarek, finalistka piątej edycji programu "Top Model", napisała książkę, której nie należy traktować stricte jako biografii. Tutaj nie znajdziemy opowieści z życia modelki, fotografii małej Karolinki i tym podobnych rzeczy. Bardziej opowiada ona o swoich relacjach z rówieśnikami z lat szkolnych. Jakie te relacje były to już odsyłam do książki.
 
"Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!" to poradnik lifstylowy, w którym Pisarek skupia się głównie na przekonaniu czytelnika, że praca nad sobą jest ważna w osiągnięciu spełnienia zamierzonych celów poprzez motywowanie samego siebie i tak zwane "positive thinking". Autorka pokazuje co i jak robić aby te cele osiągnąć na przykładzie samej siebie. Przy okazji opowiada o swoich początkach w modelingu, o programie "Top Model", o zazdrości zawiści koleżanek i kolegów czy też o pierwszych większych kontraktach i wyjazdach na wielkie przedsięwzięcia w świecie mody, jak na przykład Fashion Week.
 
Jedynym zgrzytem, który mi przeszkadzał w tej książce, jest fakt, iż chwilami miałam wrażenie, że znowu czytam o tym samym. Po połowie książki to wrażenie zmieniło w lekką irytację, bo ileż można czytać to samo, tylko ze zmienionym szykiem zdań? Nie da się uniknąć wrażenia, że czytamy banalnie proste stwierdzenia. To, w połączeniu z powtarzalnością może bardzo mocno zirytować bardziej wyczulonych na takie rzeczy czytelników.
Z drugiej strony jednak sporo z tych prostych porad ma w sobie wiele prawdy. Może właśnie o to chodzi, że nie dostrzegamy w życiu tego, co najbardziej oczywiste, a to właśnie te najprostsze zasady są potrzebne do tego, aby być szczęśliwym i zdrowym psychicznie.
 
Poradnik ten jest niezły. Czyta się go lekko i szybko. Można ją przeczytać w jedne wieczór. Jest ładnie wydana. Każdy większy dział jest oddzielony różową stroną, są ozdobne czcionki w tytułach. Najważniejsze porady są wyróżnione drugi raz powiększonym tekstem, różową czcionką. W książce znajdziemy też sporo fotografii Karoliny Pisarek - zarówno tych z sesji, jak i parę z prywatnego archiwum modelki.

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/03/girl-power-nie-odkadaj-marzen-na-jutro.html