Rani

Rani - Walt Disney Company

CYKL: "DISNEY FAIRIES" (TOM 5)

 

Całym światem wróżki Rani - piątej przyjaciółki Dzwoneczka - jest woda i wszystko co z nią związane. I tak potrafi stworzyć między innymi piękne wodospady i wodne kule. Z tej krótkiej opowieści można się dowiedzieć czy wróżka-patronka wody płacze oraz co jest jej częstym nawykiem? Jaką nieocenioną pomocą służy jej gołąb? A także jak przebiegła wizyta u syren?

Równie przyjemna książeczka jak pozostałe. Równie lekka i ciepła.

PODSUMOWANIE SERII:
Wszystkie pięć tomów (a raczej tomików) zawiera krótkie przedstawienie postaci Dzwoneczka i jej przyjaciółek i każda pokazuje umiejętności wróżek-elfów. Wszystko to opatrzone pięknymi rysunkami Disneya.

Oceniam wszystkie jako dobre choć miałam przyznać pięć gwiazdek. Z tym, że określenie "przeciętne" byłoby dla nich krzywdzące. Fakt, gdybym była młodsza pewnie bym była bardziej zachwycona, jak każde dziecko, ale gdyby spojrzeć na nie pod względem choćby estetycznym...
Myślę, że czytane pojedynczo nie mają tego "czegoś" ale cała piątka dowodzi o ich "nieprzeciętności".
Są ładne, a przeglądając i czytając wszystkie wraz da się ujrzeć pewną magię tak w słowach, jak i w rysunkach. Może to magia Disney'a...?
Nie wiem. Faktem jest, że "dla mnie dzisiaj" były miłą odskocznią od codzienności takim jakby powrotem na chwilę do magicznego świata dzieciństwa. Tak bym to ujęła.

 

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/01/rani.html