Sabatina

Sabatina - Sabatina James

Sabatina - to imię głównej bohaterki tej książki. Pakistańskiej dziewczyny wychowanej głównie w Austrii, której po ukończeniu szesnastego roku życia zawalił się cały świat. Bowiem wtedy dowiedziała się dobitnie gdzie jest miejsce jej jako muzułmanki.
Jest to historia młodej, pięknej dziewczyny, która za wyzwolenie się z macek islamu (i przejście do innej religii) zapłaciła wysoką cenę. Choć póki co, nie najwyższą. Niestety musi się ukrywać do dziś.

Co pogrążyło spokojny świat Sabatiny? Jak wyglądało jej życie w Austrii i Pakistanie? Jak jej rodzina reagowała na bunty młodej dziewczyny, która sprzeciwiała się islamskim regułom? Czy jest dziś bezpieczna? Poznajcie odpowiedzi na te i inne pytania w tej autobiograficznej książce.

Książkę czyta się szybko. Szczególnie od trzeciego rozdziału. Rozdziały są długie ale wciągające (według mnie poza pierwszymi dwoma). Dodatkowym plusem są ładne kolorowe zdjęcia. Natomiast minusem są literówki (co jest błędem wydawnictwa) oraz to, że autorka czasami powtarza coś, o czym mówiła już wcześniej (co czasem irytuje).
Mimo wszystko książka jest ładnie wydana. Czasem jednak miałam wrażenie, że jest opowiedziana bardzo skrótowo, i przypominała gdzieniegdzie reportaż w czasopiśmie.


Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/01/sabatina.html